Izraelská okupácia neexistuje!

Autor: Peter Šrámka | 10.10.2016 o 9:42 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  200x

Jeruzalem – Izraelská námestníčka ministra zahraničných vecí, Cipi Hotovely zo strany Likud nedávno urobila vyhlásenie v ktorom tvrdí, že neexistuje žiadna izraelská okupácia, pretože “neexistuje žiadny palestínsky štát.”

Jeruzalem – Izraelská námestníčka ministra zahraničných vecí, Cipi Hotovely zo strany Likud nedávno urobila vyhlásenie v ktorom tvrdí, že neexistuje žiadna izraelská okupácia, pretože “neexistuje žiadny palestínsky štát.”
Hotovely, ktorá hovorila v izraelskom parlamente (Knesset) v piatok povedala, že okupácia znamená zaberať suverénny štát a to “nikdy  palestínsky štát nebol ,” namiesto toho, “sa rozhodol zabrať Jordan v rozpore so zákonom.”
Hotovely pokračovala vo svojom prejave, keď povedala, že Izraelčania bojujú za nezávislosť vďaka “oprávneným obranným akciám” po tom, čo sa “vrátili do krajiny [svojich] predkov a dodala, že” palestínske rozprávanie neguje existenciu Izraela. ”
Hotovely vyvodzuje záver, že Izrael “má povinnosť vyvrátiť mašinériu lží” a hovoriť o historickej pravde.

Táto rétorika prišla krátko potom  čo sa poslanec extrémnej pravice Anat Berko snažil tvrdiť, že Palestína nikdy neexistovala, pretože arabčina nemá písmeno “P”.

Vedľa komickej intelektuálnej úrovne tohto tvrdenia by sa poslanec Berko mal zamyslieť nad jazykom samotným. “Palestína” sa ako v hebrejčine, tak v arabčine vyslovuje s “F”.

Absurdita výroku námestníčky Hotovely potom neprekvapuje tích, ktorí poznajú koloniálnu logiku teroristických skupín, z ktorých strana Likud” vzišla.

Hotovely sa naviac vo svojom prejave v Knessete odvoláva na vodcu teroristickej organizácie Irgun Manachem Begina, ktorý sa neskôr stal izraelským premiérom.

Pred fašistickým sionizmom v čele s Manachem Beginom už v roku 1948 varoval Albert Einstein a veľké množstvo židovských intelektuálov, keď v rámci otvoreného listu v New York Times protestovali proti návšteve Begina v USA. Beginova strana slobody (Haherut) totiž vznikla zo sionistickej teroristickej organizácie Irgun Zvai Leumi, ktorú Begin tiež viedol.

Z dopisov židovských intelektuálov New York Times, 1948:

“K najdesivejším politickým fenoménom našich čias patrí existencia “Strany slobody” (Tnuat Haherut) v novo vytvorenom štáte Izrael – politickej strany, ktorá sa svojou organizáciou, metódami, politickou filozofiou a spoločenskou príťažlivosťou podobá fašistickým a nacistickým stranám. Vznikla z členov a prívržencov bývalej teroristickej, pravicovej a šovinistickej organizácie Irgun Zvai Leumi v Palestíne…”

“…Pravdivý charakter tejto teroristickej strany je možné rozpoznať na základe jej činov; vychádzajúc z jej predchádzajúcich skutkov môžeme usúdiť, čo možno očakávať v budúcnosti.”

Haherut neskôr splynula s dnešným Likudom Benjamína Netanjahua.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?